چرا در انتخابات سازمان شرکت کردم؟

در آخرین مصاحبه‌ای که قبل از شروع ثبت‌نام کاندیداهای دوره سوم هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران انجام دادم،‌گفته بودم که قصد نامزدی در این انتخابات را ندارم، اما به فاصله چند هفته و با شروع نام‌نویسی کاندیداها اتفاقاتی روی داد که ناگزیر از تجدیدنظر در این تصمیم خود شدم. این بود که با اصرار و تماس‌های مکرر برخی از دوستان و همکاران صنفی (از جمله دو تن از دوستانی که بعداً در فهرست «پیشنهاد ۲۰» جای گرفتند،) در آخرین فرصت زمان تجدیدشده ثبت‌نام، سرانجام برای کاندیداتوری هیات‌مدیره نام‌نویسی کردم. اینک که پس از چند هفته رقابت فشرده دو فهرست انتخاباتی «اتحاد ۱۵» و «پیشنهاد ۲۰» که با حوادث  تلخ و شیرین زیادی همراه بود، من هم مانند اکثر همراهان «اتحاد ۱۵» مورد اعتماد صنف قرار گرفته‌ام و به هیات‌مدیره دوره سوم سازمان نصر تهران راه یافته‌ام، فرصت مناسبی است تا دلایل خود را برای فسخ عزمم مبنی بر شرکت نکردن در انتخابات و نامزدی هیات‌مدیره دوره سوم بازگو کنم:

دنباله این نوشته …

مهم‌ترین وظیفه هیات‌مدیره دوره سوم، بازسازی اعتماد و انسجام صنفی است.

متن مصاحبه با روزنامه فناوران در مورد انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای
۱-آیا برای سومین دوره انتخابات هیات مدیره نظام صنفی رایانه‌ای تهران کاندیدا می شوید؟ اگر جواب شما خیر است لطفا دلیل خود را توضیح دهید.
خیر، در حال حاضر برنامه‌ای برای نامزدی انتخابات هیات مدیره سازمان ندارم. فارغ از دلایل شخصی که هر کسی ممکن است برای داوطلب شدن یا نشدن برای عضویت در هیات‌مدیره داشته باشد، متاسفانه دیدگاه نادرستی در چند سال گذشته رواج پیدا کرده مبنی بر اینکه شرط مشارکت در فعالیت‌های صنفی، عضویت در هیات‌مدیره سازمان است. این دیدگاه غلط از هر دو سو وجود دارد، به این معنی که شاهد بوده‌ایم بعضی از دوستان که موقع انتخابات هیات مدیره فعال می‌شوند و تلاش زیادی هم برای انتخاب شدن می‌کنند، بلافاصله بعد از اینکه رای لازم را نمی‌آورند به‌طور کلی با سازمان و فعالیت‌های صنفی خداحافظی می‌کنند، احتمالاً تا سه سال بعد! از سوی دیگر هم این دید حداقل در برخی از کادر مدیریتی سازمان وجود داشته و دارد که صرفاً اعضای هیات‌مدیره حق دارند در تصمیم‌گیری‌ها و تعیین جهت‌گیری‌های سازمان مشارکت کنند یا حتی از این تصمیمات اطلاع پیدا کنند. هر دو این دیدگاه‌ها غلط است. در طول چندین سال فعالیت صنفی خود به‌شخصه شاهد بوده‌ام برخی از اعضای فعال کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها و حتی اعضای عادی سازمان به‌مراتب از بعضی از اعضای هیات‌مدیره هم مشارکت صنفی بیشتری داشته‌اند و هم اینکه بیشتر تاثیرگذار بوده‌اند. بنابراین هرچند عضویت در هیات‌مدیره و انتخابات هیات‌مدیره مهم است و بهتر است همه اعضا چه به‌عنوان کاندیدا و چه به‌عنوان رای‌دهنده فعالانه در آن شرکت کنند، اما نباید در اهمیت عضویت در هیات‌مدیره اغراق شود.
دنباله این نوشته …

قدرت گرفته از وردپرس پارسی - طراحی شده توسط Fresh Sites - ترجمه و بهینه‌شده برای وردپرس پارسی توسط مسعود گلچین